Rövidesen lesz országos defibrillátortérkép
Közzétéve: 2015. 03. 18. 09:40 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2015. 03. 18. 09:40 -
• 1 perc olvasás
A közterületeken, közintézményekben elhelyezett defibrillátorokról nincs országos adatbázis.
"A defibrillátorok, amelyek közintézményekbe, iskolákba kerültek, sőt, pályaudvarokon és bevásárlóközpontokban is fellelhetőek most már, nagyon különböző forrásokból kerültek beszerzésre. Tehát nem az Országos Mentőszolgálaton keresztül történt a beszerzés, hanem alapítványi forrásból, esetleg egy áruházlánc mondjuk a közelmúltban úgy döntött, hogy miden áruházába beszerez ilyen készüléket" - mondta az InfoRádiónak Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
Hozzátette: mivel különböző forrásból, különböző döntések, elhatározások alapján, különböző készülékeket szereztek be, ezért egységes adatbázis sem jött létre az elmúlt 10-12 évben, mióta ilyen készülékeket egyáltalán lehet látni Magyarországon. Győrfi Pál kifejtette: azt szeretnék, ha az idei év második felére ez az adatbázis létrejönne. Ehhez viszont adatok kellenek, méghozzá naprakész adatbázis.
Defibrillátortérképet készít a Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezete is. A megyei igazgató az InfoRádiónak azt mondta: országos adatbázis híján készítik el a helyieknek fontos tájékoztató anyagot. Ujvárosy Andrásné úgy tudja: Debrecenben nincs köztéren elérhető életmentő eszköz, csak sportcsarnokban és áruházakban. A teljes adás itt meghallgatható
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek