Sajátos jelképpé vált az egri Markhot kórház

Közzétéve: 2009. 05. 08. 08:26 -

• 2 perc olvasás

A HospInvest cégcsoportnak a jelek szerint sikerült megállapodásra jutnia a hitelezőivel.

Weborvos Archívum

Ez némi könnyebséget jelenthet a cégnek. A HospInvest nehéz helyzetét az egri Markhot Ferenc kórház működtetési jogainak elnyerése okozta. A cég helyzetének több összetevője volt, többek között a konvergenciaprogram keretében végrehajtott több százmilliárd forintos kivonás az egészségügyből, továbbá az, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár pedig csupán a működés költségeit téríti a járulékokból, a tőkeköltségeket, vagyis a beruházást és a fejlesztéseket nem finanszírozza.

Muszáj említést tenni még az egri kórházvédők és a helyi lakosok folyamatos tiltakozásáról, amelyhez a nyilvánosságot is segítségül hívták. Aminek hatására olyan „nyilatkozatháború" kezdődött, amely túlmutatott a gyógyítás szakmai keretein. A céget a Heves Megyei Közgyűlés 2008. február 29-én hirdette ki nyertesnek, majd áprilisban megkötötték a szerződést, azonban a kórház novemberi átvétele előtt a közigazgatási bíróság jogerősen megsemmisítette a pályázati eredményt kihirdető határozatot. Sőt a Nógrád megyei bíróság, igaz nem jogerősen, megsemmisítette magát a szerződést is.

Az eddig felsorolt tényezők növelték a megyei lakosok bizalmatlanságát a céggel szemben aminek hatására csökkent a betegforgalom így a cég bevétele is. Eközben az ÁNTSZ átmenetileg visszavonta a kardiológiai osztály működési engedélyét. Valamint a HospInvestből kiszállt a az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD). Valamint elveszítette. A pénzügyi nehézségek miatt egyebek mellett a szokásosnál később tudtak járandóságot fizetni kórházaik dolgozóinak, közüzemi számlák kiegyenlítésével is adósok maradtak, s egyes nem sürgős szemészeti műtéteket is elhalasztottak. A cégnek ráadásul ráadásul csődvédelmi eljárást kellett kezdeményeznie, mivel a CIB Bank - a hiteltartozás fejében - leemelte az OEP által a betegellátás finanszírozására folyósított több mint egymilliárd forintot. A csődvédelem lehetőségével a cég több hónap haladékot kapott.

Kövess minket!

Hospinvest Zrt
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek