Segítség a pásztói mentősöknek
Közzétéve: 2010. 03. 22. 07:36 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 03. 22. 07:36 -
• 1 perc olvasás
Hosszú és küzdelmes időszak után, a pásztói mentőállomás melletti állami terület is végre városi tulajdonba kerülhet.

Az elmúlt hét végén a „Baumit Futura Támogatási Alap" az OMSZ pásztói állomására juttatott egy vákuumsín készletet, égési kötszereket és intraosszeális injekciós tű készletet. Az összesen negyedmilliós értéket Palcsok József üzemvezetőtől ünnepélyes keretek között vehette át Fekete Imre állomásvezető. A rendhagyó ceremónián Kádár Balázs marketing vezetőtől azt is megtudhatták a résztvevők, hogy a karitatív értékeket is képviselő cég kiemelten támogatja a hazai mentőállomásokat.
Mindezen felül a Baumit kft. felajánlotta, hogy az 1972-ben épült - mára korszerűtlenné vált - pásztói mentőállomás homlokzati hőszigeteléséhez kiváló minőségű anyagokat biztosít. A házigazdák részéről, - tiszteletbeli mentősként - Sisak Imre polgármester mondott köszönetet az adományozónak a támogatásért és a pásztói mentősöknek az évtizedek óta hozott rengeteg áldozatért.
Az esemény kapcsán felidézte azokat a közelmúltbeli szomorú napokat, amikor tetőbeszakadás vagy szennyvízár miatt kellett gyors segítséget hozni az 1954 óta működő állomásnak, amelynek összesen 14 település 25 ezer lakosának a mindennapi mentését látja el, a nap 24 órájában. Azt az örömhírt is megosztotta a jelenlévőkkel, hogy hosszú és küzdelmes időszak után, a pásztói mentőállomás melletti állami terület is végre városi tulajdonba kerülhet. Egy LCD monitor képében szintén ajándékkal érkezett a polgármester aki zárszavában sok sikert és - rendhagyó módon - kevés riasztást kívánt a felsorakozott mentős gárdának.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek