Szintetikus emberi embriót állítottak elő

Közzétéve: 2023. 06. 15. 17:52 -

• 1 perc olvasás

Egyelőre illegális lenne beültetni ilyeneket a betegek méhébe, és még az sem világos, hogy a „teremtmények” képesek-e tovább fejlődni.

Őssejtek felhasználásával úttörő módon emberi embriókat hoztak létre tudósok, amihez nem használtak fel spermiumokat és petesejteket, írja a Guardian nyomán a 444.hu. Ezek a modellek, amelyek a természetes emberi fejlődés legkorábbi stádiumában lévőkre hasonlítanak, fontos segítséget nyújthatnak a genetikai rendellenességek kutatásában, a visszatérő vetélések biológiai okainak feltárásában.

Mindez azonban a lap szerint komoly etikai és jogi dilemmákat vet fel, ugyanis a laboratóriumban létrehozott emberi életkezdemények státusáról semmilyen jogszabály nem rendelkezik az Egyesült Királyságban vagy más országokban. Ezeknek a „teremtményeknek” ugyan nincs szívük vagy agyuk, ám tartalmaznak sejteket, amelyek emberi jellegűek. Továbbiak a cikkben

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek