Szúrópróba: hiánycikk a szezonális vakcina
Közzétéve: 2009. 11. 13. 09:48 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 11. 13. 09:48 -
• 1 perc olvasás
Hiánycikk Somogyban a háziorvosoktól kérhető szezonális influenza elleni vakcina.

Ez azért is nehezen érthető, mert a H1N1-oltóanyaggal szemben megfogalmazódott ellenérzések kihatottak a hagyományos oltási kampányra is, ami így szintén nehézkesen indult hetekkel ezelőtt. Scháffer Károly, a régió tiszti főorvosa csütörtökön megerősítette: valóban kifogytak a szezonális készleteik. Pótrendelésüket már szerdán leadták az Országos Epidemiológiai Központnak, a válaszra várnak. Addig hiába jelentkeznek ingyenes oltóanyagért a háziorvosok, illetve náluk a betegek.
A szezonális influenzavakcina hiánya az időseknek rossz hír, mivel a H1N1 vírussal ellentétben a szezonális vírusoknak inkább ők a szövődménnyel veszélyeztetett rizikócsoportjai.
A tiszti főorvos elmondta: tavaly egymillió-háromszázezer ingyenes vakcinát biztosított az állam, és idén is ennyit terveztek. A szakember maga is kíváncsian várja a híreket a készletekről. A szakminisztériumnál nem tudnak hiányról, de ígérték, tájékozódnak.
Antal László, a kamara szekcióvezetője, a kaposfői praxis orvosa is hiába igyekezett új szállítmányhoz jutni az ÁNTSZ-központban csütörtökön. Körzetében, ahol ezerkilencszáz páciense van, évtizedek alatt kialakult az influenza elleni szezonális védőoltást kérők százötven körüli száma. Idén csak száztíz oltóanyagot kapott, többen hiába kérték az ingyenes védelmet. A körorvos hozzátette: nyolcszázötven-kilencszáz forintért beszerezhető a vakcina a patikákban. Kaposfőn az új vírus elleni ingyenes oltóanyagból eddig százhetven fogyott, csütörtökön érkezett az igények alapján további száznegyven adag.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek