Többet kér a szenátus a pécsi bőrklinikáért | Weborvos

Többet kér a szenátus a pécsi bőrklinikáért

Közzétéve: 2008. 12. 19. 08:50 -

• 2 perc olvasás

A terv az volt, hogy a nagyhírű pécsi középiskola 2011-ben a bőrklinika épületébe költözik.

Weborvos Archívum

A Pécsi Közgyűlés hiába támogatta azt az elképzelést, hogy a Leőwey Klára Gimnázium a bőrklinikára költözzön, az egyetem szenátusa a napokban nem fogadta el a város ajánlatát, mondván, a tervezetthez képest többet szeretne kapni az intézményért – tájékoztat a Magyar Nemzet.

Mint ismert, a gimnázium épületét, mint volt egyházi ingatlant, a vatikáni szerződés értelmében 2011-ig vissza kell adni a Miasszonyunk-rend jogutódjának, a ciszterci rendnek, így a terv az volt, hogy a nagyhírű pécsi középiskola 2011-ben a bőrklinika épületébe költözik. Az előzetes tervek szerint a Pécsi Tudományegyetem (PTE) a jelenleg a kezelésében lévő ingatlanért cserébe ötszázmillió forintot kapott volna a Pécs számára az állam által folyósított 1,5 milliárdos kárpótlási pénzből, amelyet az egyházi ingatlan visszaadásáért juttatnak a városnak. Az elképzelés szerint emellett az unversitas az egészségtudományi karnak otthont adó épületet is megkapta volna - mindez együttesen egymilliárdos értéket képvisel.

Az átadási szándékot azonban az egyetem szenátusa - egy szavazat híján - nem támogatta, s ez Gábriel Róbert rektort is meglepte. A PTE irányítója a szenátusi döntéssel kapcsolatban azt mondta, az egyetem vezetése által megtárgyaltakkal szemben a PTE gazdasági tanácsának javaslatát fogadta el a többség, amely szerint a bőrklinikáért a város által felkínált ellentételezésnél többet kérjenek, hiszen úgy vélték, az ingatlan piaci értéke a kínált ellentételezés értékénél magasabb.

A rektor hozzátette, a pécsi önkormányzattól most azt kérik, hogy egy, a Rókus utcában az universitas által a várostól eddig bérelt ingatlan is kerüljön bele a csomagba. Ügy véli, ha ezt az ajánlatot Pécs elfogadja, már januárban megszülethet a szenátus támogató döntése. Meixner András oktatásért felelős pécsi alpolgármester szerdán úgy nyilatkozott, hogy a döntésről hivatalos úton még nem értesült, de szóbeszéd szintjén maga is hallott a történtekről. Mindennek fényében hozzátette, más megoldást kell keresniük. Megjegyezte, a szenátusi határozat számára is váratlan, hiszen a korábbi koncepciót az egyetem vezetésével közösen dolgozták ki.

Kövess minket!

Pécsi Tudományegyetem - PTE - Janus Pannonius Klinikai Tömb

Kapcsolódó cikkek