Új mentőautót adtak át a Kapuvári Mentőállomáson

Közzétéve: 2023. 07. 04. 16:47 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A modern felszereltségű mentőautót kedden délelőtt adták át, s nem sokkal ezután már bevetésre indult.

Az Országos Mentőszolgálat idén másfél milliárdos kormányzati támogatással 33 darab új esetrohamkocsit szerzett be. Az első 14 gépjárművet márciusban állítottak szolgálatba, további 19 mentőgépkocsiból hármat június második felében adtak át a Dunántúlon, ezek közül az egyik Kapuvárra került. A modern felszereltségű mentőautót kedden délelőtt adták át - írta a kisalföld.hu.

- Az autó kialakítása és felszereltsége, segíti a mentőmunkát, emeli a beteg komfortérzetét, és hatékonyabbá teszi a bajba jutottak megmentését. Mozgó intenzív osztályként belgyógyászati és balesetből kifolyólag történő sérüléseknél minden szinten el tudjuk látni a sérültet - fejtette ki Csillag Zoltán mentőápoló és a Nyugat-dunántúli régió kommunikációs munkatársa.

Az átadó után nem sokkal bevetésre indult az új esetrohamkocsi.

Kövess minket!

Országos Mentőszolgálat - OMSZ
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek