Vállalkozók lesznek a védőnők
Közzétéve: 2010. 09. 02. 07:57 -
• 2 perc olvasásKözzétéve: 2010. 09. 02. 07:57 -
• 2 perc olvasás
A jövőben nem közalkalmazottként, hanem egy gazdasági társulás munkatársaként fog dolgozni a kiskunfélegyházi védőnők többsége.

A kiszervezés kérdését a védőnői szolgáltatást a városban ellátó Kapocs Szociális, Gyermekvédelmi és Egészségügyi Intézmény tizenkét védőnője vetette fel. Az új felállással szemben az ÁNTSZ-nek és az egészségpénztárnak sem volt kifogása. Két védőnő viszont kérésének megfelelően továbbra is közalkalmazottként dolgozik tovább.
- Július l-jén tartottunk egy összdolgozói értekezletet a város intézkedési tervével kapcsolatban, a védőnők ott jelezték kiszerveződési szándékukat. Mindezt azzal indokolták, hogy a közalkalmazotti státuszról lemondva szeretnének segíteni a városnak és az intézménynek - beszélt az előzményekről Zsótér Ágnes, a Kapocs vezetője. Hozzátette: már ekkor jelezte a védőnőknek, hogy ezzel a lépéssel ugyan csökkentik a kiadásokat - de az elmaradó finanszírozások révén a bevételeket is.
- Igyekeztünk minden szemszögből megvizsgálni, hogy az átalakításnak milyen pénzügyi vonzatai lehetnek. A közgyűlés a kiszerveződés kedvezőbb változatát szavazta meg, hiszen volt olyan variáció is, hogy mind a 14 státusz szűnjön meg. Ha a 12 védőnő társulása nyer a közbeszerzési eljáráson, és ők látják majd el a városban a szolgáltatást, akkor az áthelyezésnek ugyan nincs költsége, de a finanszírozások csökkenése miatt újra pénzügyi hiánnyal kell majd szembenézünk. A pénzügyi egyensúly megteremtése viszont azzal is járhat, hogy további dolgozókat kell elküldeni - jelentette ki Zsótér Ágnes.
A Kapocs vezetője mint intézményvezető azt támogatta volna, hogy ne történjen meg az átalakítás. Viszont azt is hozzátette: emberileg megérti a tizenkét védőnőt, és ezért kérte a testületet, hogy a város lehetőség szerint teremtse meg az esélyt nekik a kiszerveződésre.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek