Védekezzünk a vírus ellen
Közzétéve: 2009. 09. 19. 10:23 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 09. 19. 10:23 -
• 1 perc olvasás
A tatabányai, tatai és oroszlányi kistérségi ÁNTSZ tiszti főorvosának dr. Solti Hildának nincs tudomása újinfluenzás megbetegedésről.

A közelmúltban az ELTE tatai gólyatáborában a hírek szerint H1N1-gyel fertőződtek meg a hallgatók. Ezt a főorvos asszony sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta: a diákok nem helybéliek, ha meg is betegedtek, nem a kistérségi ÁNTSZ-nek jelentették az esetet. Azonban a megelőzés keretében elővigyázatossági intézkedéseket foganatosítottak az iskolákban és a munkahelyeken.
Bakonysárkányban a szülőket külön is tájékoztatják. Tatabányán a Kodály és Herman összevont iskolában ezernél több gyerek tanul. Csabai Józsefné, a Kodály és Herman összevont iskolák igazgatója elmondta, hogy már kihelyezték a fertőtlenítő kézmosókat a mosdókba, valamint a napközis kollégák például ebéd előtt megnézik, ki mosott kezet, ki nem.
A bakonysárkányi általános iskola igazgatója is elmondta, hogy a felkészültek a megelőzésre. „A védőnő hozott szóróanyagot, a jövő hétre tervezett szülői értekezleten a szülőket is külön tájékoztatjuk. Fertőtlenítő kézmosót beszereztünk, ha szükséges, bármikor felszerelhetjük" - mondta Benisné Manner Melinda.
A Güntner-Tata Kft ügyvezetője, Solymár Endre elmondta, hogy a cégnél mintegy ezer ember dolgozik. Hozzátette, hogy a felkészültek egy esetleges járványra és saját epidemiológiai tervet is kidolgoztak. Fertőtlenítő kézmosás, sűrített takarítás, maszkok beszerzése - sorolta a legfontosabb intézkedéseket az ügyvezető. Elképzelhető az is, hogy a kézfogást mellőzik a dolgozók. Ezt ugyan nem rendelhetik el, a munkavégzést maszkban azonban igen. Az esetleges leállásra nem is gondolnak, az nagy probléma lenne. A vezető abban bízik, hogy 10-12 százalékos megbetegedést nem lépik át.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek