Véradók világnapja
Közzétéve: 2009. 06. 13. 10:32 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 06. 13. 10:32 -
• 1 perc olvasás
2004 óta június 14. a véradók világnapja az Egészségügyi Világszervezet (WHO), a Vöröskereszt és a Vörösfélhold Társaságok Nemzetközi Föderációjának kezdeményezésére.

Az önkéntes véradókat idén Nyíregyházán ünnepelték, ahol többek között kihirdették az országos felsőoktatási véradóverseny eredményét is, a győztesek a nyíregyházi Szent Atanáz Görög Katolikus Főiskola, a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola és a Szegedi Tudományegyetem.
Az Egészségügyi Minisztérium államtitkára, Vojnik Mária a rendezvényen az önkéntes véradók önzetlenségét és áldozatkészségét méltatta. Elmondta, hogy 2008-ban mintegy 11 ezer helyszínen mintegy 440 ezer ember adott vért. Azonban hozzátette, hogy még ennél is több önkéntesre lenne szükség.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek