Zacher Gábor elmondta a véleményét | Weborvos

Zacher Gábor elmondta a véleményét

Közzétéve: 2025. 03. 04. 07:18 -

• 2 perc olvasás

A szakértők kiemelték: a magyarok nincsenek jó mentális állapotban, amit az is mutat, hogy egyre több gyerek lesz öngyilkos.

Brutális jogszabályokat ígért a drogterjesztőkkel szemben Kocsis Máté egy Facebook-videójában. A Fidesz frakcióvezetője azt mondta, a Belügyminisztériumban és a rendőrségen is koncentráltan fog fellépni, hogy felszámolják a kereskedőhálózatokat. Zacher Gábor szerint ez önmagában nem oldja meg a megnövekedett kábítószer-használat problémáját. Az elsődleges feladat ugyanis a megelőzés lenne, írja az atv.hu

Az elmúlt hetekben jelentette be a kormány, hogy hajtóvadászatot indít a kormány a drogterjesztők ellen. A csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely közölte, hogy alaptörvénybe kerül a kábítószer-használat tilalma, Horváth Lászlót pedig drogok elleni kormánybiztosnak nevezik ki, aki egy akciócsoportot hoz létre a célra.

Kocsis Máté vasárnap Facebook-videóban jelentette be, hogy soha nem látott erővel megy neki a kormány a dílereknek. „Brutális jogszabályok jönnek. De iszonyatosan fájdalmas, meglepő, meghökkentő, brutális jogszabályok jönnek. Soha nem látott erővel fog az állam nekimenni a drogterjesztésnek” – fogalmazott.

Zacher Gábor szerint senki nem tiltakozik az ellen, hogy a kábítószerterjesztők, különösen azok, akik gyerekeknek adnak el drogot, szigorú büntetést kapjanak, de nem hatékony kezelése a problémának, ha a kormány kizárólag a dílerekkel veszi fel a harcot.

Hogy Magyarország drogmentes övezetté váljon, ez azért egy nagyon-nagyon utópista elképzelés. Több ország próbálkozott már ezekkel, hadat üzentek a kábítószerterjesztőknek, és nem volt sikeres a történet. Úgy gondolom, hogy a kínálatcsökkentési drogpolitika mellé nagyon-nagyon fontos lenne, sőt, talán én egy kicsit fontosabbnak értékelném a keresletcsökkentési drogpolitikát, ami nem szól másról, mint a prevencióról – fogalmazott a toxikológus.

A megkérdezett addiktológiai konzultáns hangsúlyozta: a drogprevenció lényege nem az, hogy elmondják az embereknek, hogy a drog rossz, hanem az, hogy megtanítsák nekik, hogyan kell a mindennapokban boldogulni, és kezelni a szorongást.

A kormánynak és a szakmának össze kell fognia, együtt kitalálni a megoldásokat. Nem az a megoldás csupán, hogy kinevezünk egy kormánybiztost és meghirdetjük a drogellenes háborút, mert ez nem fogja megoldani. Mi szakemberek itt vagyunk, várjuk azt, hogy a kormány biztosítson támogatást, lehetőséget arra, hogy mindaz a szakmai tudás, ami a kezünkben van, át tudjuk adni. Ma nehéz bejutni iskolákba. Nem lehet állami iskolákban drogprevenciós programot csinálni – magyarázta Dudits Dénes.

A szakértők kiemelték: a magyarok nincsenek jó mentális állapotban, amit az is mutat, hogy egyre több gyerek lesz öngyilkos. Ezért keresik sokan a kiutat a függőségekben, akár altatóban, alkoholban vagy kábítószerben. A problémát ezért sokkal mélyebben kéne kezelni, nem elég a kereskedőkkel szembeni szigorú fellépés.

További részletek az atv.hu-n

Kövess minket!

drog - drogpolitika - drogprevenció Zacher Gábor

Kapcsolódó cikkek