A doktor szerint nem ő küldte a lemondó levelet

Közzétéve: 2006. 05. 13. 12:41 -

• 2 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A falu orvosa kétségbevonja a visszavonulásáról szóló levél hitelességét, sőt, kártérítést követel az önkormányzattól.

Dr. Kutnyánszky Zsolt

A helyzet pikantériája, hogy a településnek már hosszú ideje van családorvosa, ám ő - a polgármester egy korábbi nyilatkozata szerint - még ez év februárjában írásos formában jelezte a helyhatóság vezetőinek, hogy nyár közepétől egészségügyi okból nem tudja ellátni teendőit. Ekkor az önkormányzat pályázatot írt ki, hogy a falu számára biztosítani tudja a helyben történő orvosi ellátást. A tendereztetés sikeresnek bizonyult, többen is benyújtották pályázatukat. Ezt nyilván az is indokolta, hogy Egerág Pécs vonzáskörzetében fekszik, s viszonylag nagy lélekszámú (megfelelő mennyiségű beteg kártyával rendelkező) település.
Ám a történet mára különös fordulatot vett. Információink szerint – melyet a helyiek is megerősítettek - a falu jelenlegi orvosa kétségbevonja a visszavonulásáról szóló levél hitelességét, sőt, kártérítést követel az önkormányzattól. Bár sem a polgármestert, sem a körjegyzőt nem értük el, az esetet érdeklődésünkre nem cáfolták a körjegyzőség hivatalában. Az egyik illetékes elmondta: a közgyűlés hétfőn tárgyalja az ügyet, ezért még aznap este a végső döntés is megszülethet.

Az orvoshiány egyébként éppen a vidéki, kisebb körzetekre jellemző. Ennek az az oka, hogy egy 120-200 fős település képtelen eltartani – éppen a kevés beteg miatt - önállóan egy állandó státuszú háziorvost. Ezért a tapasztalatok azt mutatják, hogy fiatalabb doktorok a nagyobb lélekszámú körzetekre pályáznak, amelyek ára Baranyában is meglehetősen drága. Kozármislenyben például nemrég tizenöt millió forintért kelt el egy praxis, amelynek megvásárláshoz a fiatal orvos hitelt vett fel. Dél-Dunántúlon jelenleg húsz betöltelen praxis vár gazdára, Baranyában például nyolc településnek nincs állandó orvosa. Közöttük vannak olyan falvak, ahol hónapok óta helyettesítéssel biztosítják a lakosság egészségügyi ellátását.  

Kövess minket!

háziorvos - praxis - alapellátás
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek