Az üzemeltetés magánosítása ellen tüntetnek

Közzétéve: 2007. 11. 08. 11:45 -

• 1 perc olvasás

Demonstrációt szerveznek helyi civil szervezetek a kazincbarcikai kórház magánkézbe adása ellen november 15-re.

Weborvos Archívum

A kórház előtti téren tartandó megmozduláson többek között a helyi nagycsaládosok egyesülete, a kórház közalkalmazotti tanácsa és több helyi civil egyesület vesz részt, és felszólal Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke is - tájékoztatták a Független Hírügynökséget csütörtöki közleményükben a szervezők.


A kórház üzemeltetésének magánkézbe adásáról egy korábbi önkormányzati ülésen döntött a testület. "A kórháznak tetemes tartozása van, az elmúlt időszakban megpróbáltunk mindent, köztük azt, hogy az ózdi kórházzal egyesüljünk, de ez nem valósult meg. Hogy ne kerüljön csődbe a város, ezért nincs más megoldás" - mondta a Független Hírügynökségnek Szitka Péter a város szocialista polgármestere.


A vagyonkezelői jog átadására kiírt nyilvános pályázat határideje november 15. Az alapelv az, hogy a vagyonkezelő a jövőben is biztosítsa a kórház és az OEP közti szerződésben foglaltaknak megfelelően a térség fekvő- és járóbeteg ellátását, és az ellátás fejlesztését. Több érdeklődő is van már.


A határidő lejárta után egy munkacsoport értékeli a pályázatokat, majd decemberben a képviselőtestület dönt. A polgármester elmondta, nem akarnak mindenáron szerződést kötni. Ha egyik ajánlat sem elfogadható, vagy ha időközben kiderül, hogy a város többletfinanszírozást kap, és képes ellátni kórházfenntartó feladatait, visszakoznak.

Kövess minket!

kazincbarcikai kórház
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek