Baranyában már várják a pénzt

Közzétéve: 2007. 09. 10. 13:51 -

• 1 perc olvasás

Baranyának közel 1,3 milliár forint jut a megtakarított 25 milliárdból. A legtöbbet Hajdú-Bihar megye kapja.

Mint a Weborvoshoz megküldött tájékoztatójában az SZDSZ megyei szervezete leszögezte: a most kiosztott, megtakarításból származó pénzt az egészségügyi ellátórendszer minőségének javítására fordítják majd. Az elnök, Ottó Krisztián Ottó hangsúlyozza: a támogatás annak köszönhető, hogy hosszú évek óta először nincs hiány a társadalombiztosítási kasszában.

Az ellátórendszer ésszerűsítésének, a jogviszony-ellenőrzés szigorításának, a gyógyszer-gazdaságossági törvény és a vizitdíj bevezetésének köszönhetően nem csak a hiányt sikerült megszüntetni, hanem jelentős összegű megtakarítások is keletkeztek a tb-nél - tette hozzá a megyei liberálisok vezetője.

Az elosztott 25 milliárdból összesen öt megye kapott egymilliárd feletti támogatást, a legtöbb pedig – 1,556 milliárd - Hajdú-Biharnak jutott, míg Nógrád 354 milliót kapott.  

Baranyában a kórházak mellett jut a forrásból a drog és más szenvedély betegekkel foglalkozó egyesületeknek, például a Szociális Háló Egyesületnek, a komlói Leo Amici 2002 Alapítványnak és az INDIT Közalapítványnak. Kétmillió forintot kap a Pécsett működő Betegellátó Irgalmas Rend kórháza, amely kiemelt hospice feladatokat végez.

Kimagasló összeg – 864 millió forint - jut a pécsi egyetem orvos centrumának. Nem panaszkodhatnak a vidéki kórházak sem, Szigetvárnak 83 millió, Mohácsnak mintegy 80 millió, a siklósi kórháznak pedig 8,8 millió jut. A megyei kórházak közül a Pécs-Baranya megyei kórház 149 milliót költhet majd fejlesztésekre, illetve az osztályok komfortosabbá tételére.

Kövess minket!

Baranya megye
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek