Csoportos létszámcsökkentés Debrecenben

Közzétéve: 2007. 05. 31. 17:11 -

• 1 perc olvasás

Elküldenek 199 dolgozót a debreceni Kenézy Gyula kórházból, 62 üres álláshelyet pedig megszüntetnek.

A döntés alapján 29 orvost, 4 egyéb felsőfokú végzettségű közalkalmazottat, 48 egészségügyi szakdolgozót és 76 egészségügyi fizikai szakdolgozót bocsátanak el a megyei önkormányzat fenntartásában működő Kenézy Gyula Kórház-Rendelőintézetből. Elküldenek továbbá 15 gazdasági, műszaki és ügyviteli alkalmazottat és 27 fizikai dolgozót is. Így az üres állások megszüntetésével együtt összesen 258 álláshely szűnik meg az intézményben.

A főigazgató nyilatkozata szerint az intézkedés nem érinti az egészségügyi szolgáltatások nyújtásához szükséges szakmai minimumfeltételek biztosítását és a megyei önkormányzat feladat-ellátási kötelezettségét - szerepelt az előterjesztésben.
A csoportos létszámleépítés legfőbb indoka az ágyszám csökkentés. Az elmúlt évhez képest ebben az évben a kórház tervezett bevétele több mint 21 százalékkal csökken, ezt pedig tovább növeli a 7 százalékosra becsült infláció. Még inkább nehezíti a helyzetet, hogy a finanszírozás mértékét jogszabályban nem rögzítették, így a működéshez szükséges bevételek nem tervezhetőek.

Az április-májusi emelt összegre megkötött OEP finanszírozási szerződés csupán a jelenlegi helyzetet tükrözi. Ha a májust követő időszakra vonatkozóan nem sikerül az egészségügyi tárcával és az OEP-pel megállapodni, a kórház vezetése kénytelen lesz a csökkentett finanszírozási összeggel számolni.

A kórház előzetes számításai szerint a csoportos létszámcsökkentés bruttó költsége 372 millió forint, ha azonban a döntést végrehajtják, ezzel havonta 26 millió forintos bérmegtakarítás érhető el. A csoportos létszámcsökkentést érintő költségeket illetően az önkormányzat megpályázza az igénybe vehető támogatást.

Kövess minket!

DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház - debreceni megyei kórház
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek