Egészségházat adnak át Jánosházán

Közzétéve: 2009. 12. 03. 12:28 -

• 1 perc olvasás

Az alapellátáson túl fizikoterápiás kezeléseket is igénybe vehetnek az arra rászorulók.

Weborvos Archívum

Hét vasi település egészségügyi alapellátásának színvonalát javítják majd annak az egészségháznak a szolgáltatásai, amelyet 77 millió forintos beruházást követően szombaton adnak át Jánosházán - tájékoztatta az MTI-t csütörtökön Keresztes István, Jánosháza független polgármestere.

A 470 négyzetméter alapterületű egészségházban két háziorvosi rendelő, egy gyermekorvosi rendelő, a védőnői szolgálat, valamint egy jól felszerelt laboratórium kapott helyet, és fizikoterápiás kezeléseket is igénybe vehetnek az arra rászorulók - sorolta Keresztes István.


Hozzáfűzte: a beruházáshoz pályázat útján 55 millió forintos támogatást nyertek el a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program keretéből, a szükséges önerőt pedig a Vas Megyei Önkormányzat egészítette ki szintén pályázat útján nyert összegből, 4,8 millió forinttal.


A pályázatban ugyan nem szerepelt támogatott célként az épület akadálymentesítése és parkolók kialakítása, de Jánosháza önerőből ezt is megvalósította - közölte a polgármester.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek