Egészségközpont nyílt Kaposváron

Közzétéve: 2023. 04. 14. 20:23 -

• 2 perc olvasás

Bíznak benne, hogy ha a szűrővizsgálatok nem kórházban vannak, szívesebben vesznek részt rajta az emberekek.

Egészségközpont nyílt a kaposvári Polgárok Házában pénteken. Szita Károly, a somogyi vármegyeszékhely polgármestere az eseményen azt mondta: a központ az önkormányzat és a Kaposi Mór Oktató Kórház együttműködésében szűrővizsgálatok elvégzésére ad lehetőséget az Egészséges Kaposvár 2030 programban megfogalmazott azon cél érdekében, hogy az évtized végére Kaposvár legyen az a város, ahol az ország legegészségesebb lakosai élnek.

"Az egészségünkért mi magunk tehetünk a legtöbbet, a tapasztalat ugyanakkor az, hogy hiába invitálnak bennünket sokszor szűrővizsgálatokra, azokat alig vesszük igénybe" - fogalmazott a településvezető. Hozzátette: bíznak benne, ha a vizsgálat nem kórházban van, szívesebben vesznek rajta részt az emberekek.

Szita Károly Moizs Mariannt, a Kaposi Mór Oktató Kórház közelmúltban távozott főigazgatóját méltatva arra hívta fel a figyelmet, hogy vezetésének másfél évtizede alatt az egészségügyi intézmény 17 milliárd forintból megújult, s nemcsak országosan, hanem Közép-Európában is példaértékű kórházzá vált. Moizs Mariann inspirálta az Egészséges Kaposvár program céljait azzal, hogy eléjük tárta a népegészségügyi adatokat és javaslatokat tett a problémák megoldására - mondta a polgármester.

A volt főigazgató Magyarországon egyedülállónak nevezte a kaposvári kezdeményezést, szavai szerint ilyen nagyságrendben máshol nem végeznek kórházon kívüli szűrővizsgálatokat. A Polgárok Házában általános egészségi állapotfelmérés, egészségfejlesztés zajlik, a szervezett népegészségügyi szűréseket ugyanakkor, mint a mammográfiát, vagy az endoszkópos vizsgálatokat, továbbra is a kórházban végzik - mutatott rá.

Inczeffy István, a Kaposi Mór Oktató Kórház új főigazgatója ígéretet tett rá, hogy folytatódik az önkormányzat és a kórház egészségmegőrzés terén folytatott együttműködése, s arra biztatta az embereket, ne féljenek, vegyenek részt a szűrővizsgálatokon.

A Polgárok Házában szív- és érrendszeri szűrésre, testösszetétel mérésre, mozgásszervi állapotfelmérésre, légzőszervi betegségek szűrésére, és egyebek mellett bizonyos onkológiai szűrővizsgálatok elvégzésére is lehetőség van.

Kövess minket!

kaposvári megyei kórház Kaposvári Egyetem Egészségügyi Centrum
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek