Életmentő pont és képzés Salgótarjánban

Közzétéve: 2009. 09. 17. 16:33 -

• 1 perc olvasás

A defibrillátort a vásárcsarnok mérlegelőjében helyezik el, ahol már van egy kiképzett munkatárs.

Weborvos Archívum

Félautomata defibrillátort helyez el a salgótarjáni vásárcsarnokban a Nógrád Megyei Vöröskereszt vasárnap, a helyszínen bemutatót is tartanak az életmentő készülék használatáról - tájékoztatta a szervezet vezetője csütörtökön az MTI-t.


Az életmentő pont kialakítására 1,5 millió forintot nyert a Vöröskereszt az Egészségügyi Stratégiai Kutató Intézet pályázatán, ez a pénz a képzést is tartalmazza - mondta Juhászné Kincses Helén. A defibrillátort a vásárcsarnok mérlegelőjében helyezik el, ahol már van egy kiképzett munkatárs, a helyet pedig nyilakkal jelölik meg - tette hozzá.


Szombaton zajlik majd tíz pedagógus képzése, ezt követően pedig két salgótarjáni és két balassagyarmati középiskolából 200 diák tanulja meg a defibrillátor használatát nyolc órás képzésben.

Arról, hogy mi a teendő, ha valaki szívinfarktust kap, a vásárcsarnok árusait szórólapokon tájékoztatják.

Juhászné Kincses Helén elmondta: az újraélesztő készülék használatával megnyerhető az a négy perc, ami alatt kiérkezik a beteghez az orvos vagy a mentő, így ezzel a segítséggel elkerülhető a szívhalál.

Kövess minket!

újraélesztés - defibrillátor
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek