Fejlesztik az egri és a mezőkövesdi kórházat

Közzétéve: 2014. 03. 11. 15:39 -

• 1 perc olvasás

Új ágyak, korszerűbb eszközök érkeznek majd Mezőkövesdre.

Weborvos Archívum

Uniós és állami forrásból több mint félmilliárd forintból fejlesztik az egri Markhot Ferenc kórház járóbeteg-ellátását, valamint az intézmény mezőkövesdi belgyógyászati tömbjét - hangzott el kedden egy mezőkövesdi sajtótájékoztatón. Tállai András, a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára elmondta: új ágyak, korszerűbb eszközök érkeznek majd a mezőkövesdi kórházba. "Nagyon fontos az egészségügyben a megelőzés, de vélhetően minden embernek eljön az életében az a pillanat, amikor kórházi kezelésre szorul, és nem mindegy, hogy milyen körülmények között" - tette hozzá.

Korszerű eszközökkel, jobb lehetőségekkel hatékonyabb a gyógyítás, és könnyebb a gyógyulás - fogalmazott az államtitkár, a térség fideszes országgyűlési képviselője, képviselőjelöltje.

A projekt célja a mezőkövesdi krónikus belgyógyászati tömb fejlesztése és felújítása, az egri kórház patológiájának szak­mai és infrastrukturális korszerűsítése, komplex radiológiai fejlesztése, valamint kisebb eszközök vásárlása.

Mezőkövesden a belgyógyászati részleget akadálymentesítik, és fejlesztik a radiológiát is. Az egri kórházban egyebek mellett megújul a patológia.

Az összességében 537 millió forintba kerülő beruházások ebben az évben fejeződnek be.

Kövess minket!

mezőkövesdi kórház egri megyei kórház
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek