Félidőnél tart az orosházi sürgősségi korszerűsítése | Weborvos

Félidőnél tart az orosházi sürgősségi korszerűsítése

Közzétéve: 2011. 04. 20. 16:22 -

• 1 perc olvasás

Az egészségügyi és informatikai eszközökre vonatkozó közbeszerzést május végén hirdetik ki.

Weborvos Archívum

Orosháza Város Önkormányzata a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program 2.2.2/08/2F pályázatán 240.256.800 Ft-ot nyert el. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

A kórház sürgősségi betegellátó osztályának korszerűsítési, átalakítási munkálataira kiírt közbeszerzési eljárás nyertese, a BÓLEM Építőipari Kft., ez év február közepén az ütemterv szerint megkezdte az építkezést.

Az építkezésből elkészültek az I. ütemben tervezett közműkiváltások, megépült az új belső kiszolgáló út és a bővítéssel kialakított új mentőbejáró. Megkezdődött a II. ütem, zajlik a sürgősségi betegellátó osztály belső felújítása, korszerűsítése és előkészítés alatt van a befejező III. ütem, melynek keretében az új ambuláns bejárót készíti el a kivitelező. A tervezetthez képest előrehaladott állapotú a kivitelezés, tartható az ütemterv szerint 2011. május 31-ére tervezett átadás. A betegellátás zavartalansága érdekében a munkálatokat a sürgősségi osztály működésével folyamatosan összehangolva végzik.
Az egészségügyi és informatikai eszközökre vonatkozó közbeszerzési eljárást 2011. április írták ki, melynek nyertesét várhatóan május végén hirdetik ki.

A közbeszerzési eljárás nyertese vállalja az új diagnosztikai, orvosi, valamint informatikai eszközök (összesen 37 darab) szállítását, üzembe helyezését, használatának oktatását és betanítását, melyek nagymértékben hozzájárulnak a betegek számára folyamatos, időszerű és minőségi vonatkozásban eredményes és hatékony, mindenki számára egyformán hozzáférhető ellátást, mely a költségek vonatkozásban is mérhető eredményeket mutat a pályázatban kitűzött célokkal összhangban.

Kövess minket!

orosházi kórház

Kapcsolódó cikkek