Gyarapodik a csabai kórház

Közzétéve: 2006. 12. 28. 12:03 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Digitális diagnosztikai berendezéseket kapott a békéscsabai kórház.

A több mint 150 millió forintos berendezések költségeinek háromnegyedét a város céltámogatás formájában nyerte el a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács pályázatán, míg a fennmaradó részt saját forrásként biztosította - mondta Vantara Gyula.
A polgármester a kórház jövőjéről szólva kiemelte, hogy a békéscsabai intézmény ugyan nem került be a súlyponti kórházak közé, ennek ellenére a fenntartó a továbbiakban is támogatni kívánja a kórház gép- és műszerbeszerzési programját. Mint mondta, a jövőben erősíteni kívánja a város kórházának betegségeket megelőző, valamint diagnosztikai tevékenységét.

Szabó Terézia főigazgató-főorvos elmondta, hogy az új berendezéssel, amelyet a jövő év márciusáig kell a szállítónak beüzemelni, lehetővé válik nemcsak a digitális átvilágítás és felvételezés, hanem az így elkészített képek tárolása és digitális továbbítása más egészségügyi intézmények számára.
A békéscsabai kórház diagnosztika tevékenységéről szólva elmondta, hogy az új berendezéssel az 1993-ban telepített és már elavult röntgengépet váltják ki.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek