Hazaengedték a Kútvölgyiből az egyik kismamát

Közzétéve: 2009. 12. 10. 16:17 -

• 1 perc olvasás

A kisbaba is jól van, már nem szorul gépi lélegeztetésre, és várhatóan a jövő héten őt is hazaengedik a kórházból.

Weborvos Archívum

Gyógyultan hagyhatta el csütörtökön a Semmelweis Egyetem (SE) Kútvölgyi Klinikai Tömbjét az egyik H1N1-gyel fertőzött kismama - közölte Fekete-Zán Tímea, az SE szóvivője az MTI-vel.

A nő múlt szerdán került a klinikára az újinfluenza szövődményével. Géppel kellett lélegeztetni, de sikeres császármetszés után megszületett a csecsemője a terhesség 31. hetében. A kismamát vérzéses tüdőgyulladással kezelték, és mivel javult az állapota, múlt pénteken már nem szorult gépi lélegeztetésre, vasárnap pedig kiengedték az intenzív osztályról.

Azóta a belgyógyászati klinika elkülönített részlegén ápolták.
Fekete-Zán Tímea közölte: a kisbaba is jól van, már nem szorul gépi lélegeztetésre, és várhatóan a jövő héten őt is hazaengedik a kórházból.

Kövess minket!

H1N1 - új influenza
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek