Húsvéti élelmiszerellenőrzés: sok kis szabálytalanság sokra megy
Közzétéve: 2007. 03. 30. 11:03 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 03. 30. 11:03 -
• 1 perc olvasás
Eddig nem akadtak a baranyai ellenőrök kirívó szabálytalanságokra.
![]() |
A szakember szerint a leggyakrabban előforduló gondok az élelmiszerek jelöléseivel kapcsolatosak, de ezek a szabálytalanságok is főként az édességipari termékeket jellemezték. Az állomás jelenleg a húsvétkor vásárolt élelmiszerekre – sonka, tojás, csokoládé figurák, kalácsok – fordít kiemelt figyelmet, ám az élelmiszereket árusító kereskedelmi egységeken, kisebb üzleteken egész évben rajta tartjuk a szemünket – fogalmazott az állomás vezetője.
Minden kerületben dolgozik egy élelmiszer-higiénikus szakember, akinek pontosan az a dolga, hogy járja a boltokat és ha szabálysértést tapasztal, azt szankcionálja. Az eddig kiszabott bírság 1,4 milliós összege egyébként apróbb tételekből – 50-100 ezer forint – gyűlt össze.
A földművelésügyi tárca a közeljövőben elindít egy programot (a fővároson kívül még számos vidéki nagyvárosban), amelynek célja a lakosság tájékoztatása. Azok, akik jelentkeznek, közelebbről is megismerhetik azokat a laboratóriumokat, ahol zajlanak a különböző élelmiszerellenőrző vizsgálatok.
Emellett rendszeresen meghirdetett ismeretterjesztő előadássorozatok is segítik majd a laikus lakosság számára az eligazodást a termékeken feltűntetett jelölésekről. Az „Élelmiszerlánc Akadémia" elnevezésű program lehetőséget kínál az élelmiszer eredetű betegségek megismerésére, a cél a hazai tudatos vásárlói magatartás feltételének elősegítése.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek