Ittas orvos lökdöste ügyeletes kollégáját
Közzétéve: 2011. 04. 29. 09:55 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 04. 29. 09:55 -
• 1 perc olvasás
Szidta, lökdöste az ügyeletes orvost egy férfi Békéscsabán, majd ellátás nélkül továbbállt a kórházból.

Két ittas férfi kísért be egy megsérült harmadikat a békéscsabai kórház ügyeletére, ahol később a szóváltásra és a lökdösődésre sor került – tájékoztatta a Weborvost Vargáné Szombati Andrea, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Az eset még vasárnap éjjel történt, ám csak most, pénteken adott ki róla közleményt a rendőrség.
A hajnali incidens előzménye az volt, hogy az ügyeletes orvos kiment a váróba és megnézte az ittas férfi horzsolásos sérülését, majd türelmet kért tőle, a vizsgálóban ugyanis éppen egy közlekedési baleset sérültjének állapotát igyekeztek stabilizálni. A férfi azonban nem volt megértő: szidalmazni kezdte, majd meg is lökte az orvost, aki ekkor telefonon kérte a rendőrség segítségét – mire azonban a rendőrök odaértek, a férfiak már távoztak a kórházból.
Az agresszív férfit a rendőrök a betegfelvételkor rögzített adatai alapján keresték meg. Vargáné Szombati Andreától megtudtuk: a gyanúsított ugyancsak orvos végzettségű, ám nem a betegellátásban és nem Békés megyében dolgozik. A férfi kedden történt kihallgatásakor elismerte, hogy ittassága miatt valóban türelmetlenné vált, ezért szidalmazta, meglökte az ügyeletes orvost. A Békéscsabai Rendőrkapitányság közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntett megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek