Kedvezményes belépőt adnak a szűrésért

Közzétéve: 2006. 06. 06. 13:10 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már az első napon többen jelentkeztek a szűrésekre, mint amennyire gondolni mertek.

Ennek ismeretében fogtak össze Komárom népegészségügyi elhivatottságot valló szakemberei, hogy felhívják a figyelmet a betegségek kockázatára, a helyes életmódra, és hogy szakszerű életviteli tanácsokat adjanak. Ezt a célt szolgálja a kedden kezdődött Férfiak egészséghete Komáromban, amelynek mottója a prevenció – mondta el Papné dr. Köpeczi Éva városi tisztifőorvos.


Az elsődleges megelőzéshez tartozik, amikor a betegséget kiváltó tényezőkre hatunk, vagyis aktívan mozgunk, gyalogolunk, kerékpározunk, úszunk, és egészségesen táplálkozunk. A másodlagos, amikor a szűrővizsgálatokkal törekszünk egyes, esetleges betegségek korai felismerésére. Közismert,
hogy az időben felfedezett betegség nagyobb eséllyel és könnyebben gyógyítható. Hozzátette: a prevenció harmadik lépcsője a már gyógyult ember munkaképessé tételét jelenti - gyógytornával, rehabilitációs kezelésekkel.


A másodlagos prevenció keretében szűrővizsgálatokat végeznek a komáromi és a környékbeli férfiak körében június 6-10 között Komáromban az Ipari park rendelőjében, az Alapellátási Intézményben, a tüdőgondozóban, valamint a szakrendelőben.


A Férfiak egészséghete alkalmából a fittség megőrzése érdekében azoknak, akik valamilyen szűrésen részt vettek, több alkalomra szóló kedvezményes belépőt kínál a Komthermál Kft. ,valamint a WF Szabadidő Park vezetősége - tette hozzá a tisztifőorvos. Kiemelte: olyan nagy az érdeklődés, hogy már az első napon többen jelentkeztek szűrésekre, mint amennyire gondolni mertek.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek