Korszerű MR a kistarcsai kórházban

Közzétéve: 2011. 10. 12. 09:06 -

• 1 perc olvasás

Csúcstechnológiás orvosi készülékeket telepítettek a kistarcsai kórházba.

Weborvos Archívum

Egy korszerű MR- és egy angiográfiás készüléket adtak át a Pest Megyei Flór Ferenc Kórházban - közölte a röntgenosztályt üzemeltető Huniko Kft. orvos igazgatója kedden az MTI-vel.
Urbanek Krisztina elmondta, hogy a szív-, mozgásszervi és hasi vizsgálatok elvégzésére alkalmas, a test lágy részeiben lévő legkisebb elváltozások kiderítésére is képes MR-készülék "mindent tud", amit ma egy ilyen gépnek tudnia kell. Hozzátette: az akár 250 kilogrammos súlyú betegek, illetve altatott gyermekek vizsgálatára is tökéletes, több százmillió forint értékű berendezésből nincs több a megyében.

Az új készülék megvásárlására azért volt szükség, mert 11 éves elődje már nem volt megfelelő a kórházban MRI-vizsgálatra jelentkező havi 600-700 beteg teljes körű, korszerű ellátására.
A kft. egy csaknem 100 milliós, diagnosztikai és terápiás célra (értágításra) is használható angiográfiás készüléket is üzembe helyezett a megyei kórházban - közölte a Huniko orvos igazgatója.

Kövess minket!

kistarcsai megyei kórház
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek