Lesz még tél - spórol a kórház a fűtésen

Közzétéve: 2009. 08. 16. 14:30 -

• 1 perc olvasás

Az egyre növekvő gázszámlák jelentősen megterhelték a szekszárdi kórház költségvetését, az új rendszerrel évi 8 milliót spórolhatnak.

Weborvos Archívum

Kondenzációs kazánokat építettek be a szekszárdi megyei kórház meglévő hőközpontjaiba, a beruházás a műtő- és diagnosztikai blokk, a konyha-étkező és a gyógyszertár hőenergia ellátását szolgálja. A fejlesztés 77 millió forintba került, az összeg egyhetedét a kórház az EU Környezet és Energia Operatív Programja keretében támogatásként nyerte el.

A szekszárdi kórházat ellátó gőzkazánház és a távvezetékrendszer elavult, elöregedett, annak felújításával csak a rossz hatásfokú, rendkívül gazdaságtalan üzemvitelt lehetett konzerválni. A meglévő hőtermelő berendezések ráadásul nem csak rossz hatásfokkal üzemeltek, de káros anyag kibocsátásuk is magas volt.

A korábbi években már több tanulmány, előtanulmány, veszteségfeltáró vizsgálat készült az intézmény energetikai rendszerével kapcsolatban, ezek mindegyike egyetértett abban, hogy az egyetlen gazdaságosan megvalósítható, energia-megtakarítást eredményező beruházás az intézmény energiaellátó rendszerének átalakítása lehet. A kórház beruházási osztályának szakemberei ezért kidolgoztak egy részletes fejlesztési programot, majd elkészítették a projekt megvalósíthatósági tanulmányát is, amelynek a kivitelezéséhez is sikerült végül forrást keríteni.

A hivatalosan augusztus 17-én, hétfőn átadásra kerülő beruházással a számítások szerint a kórház évente közel 8 millió forint üzemeltetési költséget takaríthat meg, s a széndioxid kibocsátása is jelentősen csökken. A kórháznak Szekszárdon (is) minden megtakarítható forintra szüksége van, igaz e tétel csak a töredéke annak, amennyi pénz a jelenlegi helyzetben az intézmény számára elegendő lenne költségvetése egyensúlyban tartásához.

Kövess minket!

szekszárdi megyei kórház
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek