Negyvenmilliós ajándék a szekszárdi kórháznak
Közzétéve: 2008. 08. 06. 17:01 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2008. 08. 06. 17:01 -
• 1 perc olvasás
Száz korszerű, hidraulikusan állítható, gördíthető ágyat adományozott a német testvérváros.

Közel negyvenmillió forint az eszmei értéke annak az adománynak, amelyet Szekszárd németországi testvérvárosa ajándékozott a kórháznak - közölte a szállítmány megérkezésekor tartott sajtótájékoztatón Horváth István polgármester szerdán.
Száz korszerű, hidraulikusan állítható, gördíthető ágyat adományozott a testvérváros Bietigheim közreműködésével a ludwigsburgi kórház a Tolna Megyei Önkormányzat Balassa János Kórházának - mondta a polgármester.
Muth Lajos kórházigazgató az újságírók kérdésére elmondta: évek óta nem került sor ágyak beszerzésére, az új sürgősségi osztály átadásakor is használt ágyakkal rendezték be a kórtermeket.
Hozzátette: a német intézmény most cserélte berendezését még korszerűbb, távirányítással motorikusan állítható ágyakra, így kerülhettek a lecserélt bútorok a szekszárdi kórházba, ahol a szülészet-nőgyógyászat és a tüdőosztály rendelkezhet majd velük.
A Németországból Magyarországra történő szállítás költségeit a megye és a város közösen vállalta.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek