Német beruházó épít idősek otthonát Csolnokon
Közzétéve: 2006. 06. 24. 15:39 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2006. 06. 24. 15:39 -
• 1 perc olvasás
A Komárom-Esztergom megyei Csolnok közelében épít 268 személyes idősotthont és rehabilitációs központot a német SKS AG - mintegy 3,2 milliárdos beruházásban.
![]() |
| Képünk illusztráció |
Az ünnepélyes alapkőletétel követő tájékoztatón Eifler Brandt, az SKS AG vezérigazgatója elmondta: cégük 17 ápolási központot és otthont működtet Németországban és kettőt Spanyolországban. Az ott szerzett tapasztalatokat szeretnék meghonosítani első magyarországi beruházásuk révén is.
A csolnoki idősek otthona a tervek szerint 120 munkahelyet kínál majd a térségben az egészségügyi és a szolgáltatói szakmában. A szakmai koncepció szerint a tervezők és a beruházók arra törekszenek, hogy az idősek és hozzátartozóik ne kórházi körülmények között érezzék magukat, inkább üdülésként éljék át az intézményben való tartózkodást, amelynek központjában az egyéni foglalkozások, a rekreáció, a pihenés áll majd. A
tájékoztatón elhangzott: az idősotthon térítési díjait a hasonló hazai intézményekben elfogadott elvek szerint alakítják majd ki.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek