Pest megye: négy H1N1-es beteg

Közzétéve: 2009. 12. 17. 14:25 -

• 1 perc olvasás

A legtöbb beteget Kistarcsán, Vácott, illetve Cegléden látják el.

Weborvos Archívum

Pest megye kórházaiban jelenleg összesen 21 beteget kezelnek influenzaszerű tünetekkel; közülük hatot intenzív osztályon ápolnak, hárman gépi lélegeztetésre is szorulnak - közölte az MTI-vel csütörtökön az ÁNTSZ Közép- Magyarországi Regionális Intézetének járványügyi csoportvezetője, Dánielisz Ágnes. Az intenzív osztályon ápolt betegek közül négyről már beigazolódott az újinfluenza vírus jelenléte. 

A belgyógyászati osztályokon fekvő 15 influenzás beteg közül a legtöbbet Kistarcsán, Vácott, illetve Cegléden látják el. Hogy közülük hányan szenvednek H1N1 vírus okozta, azaz újinfluenzás megbetegedésben, azt egyelőre nem lehet tudni - tette hozzá a csoportvezető. További 6 beteg intenzív osztályra kényszerült, közülük hármat (egy 46, egy 59 és egy 63 éves pacienst) jelenleg is géppel lélegeztetnek, két beteget pedig szerdán vettek le a lélegeztető gépről.

Az intenzív ellátást igénylő hat személy a kistarcsai Flór Ferenc, illetve a váci Jávorszky Ödön kórházban fekszik. Négyüknél már beigazolódott az újinfluenza vírus jelenléte, míg az ötödik beteg esetében folyamatban van a vizsgálat. Mivel a hatodik ápolt kezelését nem befolyásolja, hogy H1N1 vírussal fertőződött-e, tőle nem vettek mintát - közölte a járványügyi csoportvezető.

Kövess minket!

H1N1 - új influenza
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek