Röpködnek a százmilliók az egészségügyben
Közzétéve: 2010. 08. 06. 17:13 -
• 2 perc olvasásKözzétéve: 2010. 08. 06. 17:13 -
• 2 perc olvasás
Félmilliárd forintos fejlesztés kezdődik a székesfehérvári kórházban, Tokajban pedig csaknem egymilliárd forintból épül egészségügyi központ.

Több mint félmilliárd forintos energetikai fejlesztést valósít meg a Fejér Megyei Szent György Kórház; a munkálatokhoz 416 millió forintot nyert az Új Magyarország Fejlesztési Terv Környezet és Energia Operatív Programja (KEOP) keretében - tájékoztatta az intézmény stratégiai igazgatója pénteken az MTI-t.
Az 559 millió forintos projekt megvalósításához szükséges 143 millió forint önrészt a közgyűlés döntése alapján az intézményt fenntartó Fejér Megyei Önkormányzat biztosította. A beruházás során a szakrendelő és a diagnosztika épületenergetikai fejlesztését végzik el. A munkálatok eredményeként évente 47 millió forint megtakarítást érhet el a kórház - mondta Szabó László.
A fejlesztésre azért van szükség, mert az 1980-es évek végén, az 1990-es évek elején emelt épületek hőszigetelése elavult, nyílászárói rosszul szigeteltek, a helyiségek fűtése nem szabályozható, komplett cserére szorul a lapos tetők hő- és vízszigetelése, továbbá a diagnosztikai épületben az energiapazarló klímarendszer.
A támogatási szerződést ezen a héten írták alá, s már folyik a közbeszerzési pályáztatás előkészítése. A projektet saját menedzsmentjének irányításával valósítja meg a kórház.
Tokajban csaknem egymilliárd forintból épül egészségügyi központ, a mintegy másfél ezer négyzetméter alapterületű létesítmény várhatóan októberben, novemberben fogadhatja a betegeket - közölte Májer János (független) polgármester pénteken a projektet ismertető tájékoztatóján.
A polgármester közlése szerint a fejlesztésnek köszönhetően a jelenlegi tízről huszonnégyre emelkedik a helyben elérhető szakrendelések száma Tokajban; ezeket nemcsak a helyiek, hanem az ellátási körzethez tartozó tizennégy zempléni és szabolcsi település lakói is igénybe vehetik.
Az intézet tíz ággyal nappali kórházként is működik majd.
Az egészségügyi központ csaknem 900 millió forintos európai uniós támogatással épül fel, az önkormányzat a telekkel járult hozzá a beruházáshoz.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek