Szabolcsban nő az oltási igény
Közzétéve: 2009. 11. 03. 17:00 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 11. 03. 17:00 -
• 1 perc olvasás
Cáfolják, hogy új influenzavírussal fertőzött betegeket ápolnának a szabolcsi kórházakban.

Balogh Irén regionális tiszti főorvos azt közölte az MTI-vel, hogy az influenzavírus okozta ukrajnai járvány növelte a védőoltás iránti igényt a határ mentén fekvő Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
A szomszédos országban jelentkező megbetegedések érthetően felerősítették a Nyírségben élők veszélyérzetét, s a korábbinál jóval többen kérnek védőoltást a háziorvosoktól - mondta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) Észak-alföldi Regionális Intézete megyei kirendeltségének főorvosa.
Hozzátette: a nagyobb létszámot foglalkoztató szabolcsi munkáltatóknál is nőtt az igény a dolgozók beoltatására.
Balogh Irén adatokat egyelőre nem tudott mondani arról, hogy milyen arányú a megyében a lakosság beoltottsága, az eddigi összesítés számait most várják a háziorvosoktól.
A regionális tiszti főorvos az MTI-nek cáfolta azt az információt, amely szerint új influenzavírussal fertőzött betegeket ápolnának a szabolcsi kórházakban.
Hangsúlyozta: az ÁNTSZ nyilvántartása szerint két influenzás ember szorult a héten kórházi ápolásra, de a tőlük levett minta vizsgálata kizárta, hogy a H1N1 vírus szerepet játszott volna betegségük kialakulásában.
A főorvos kitért arra is, hogy a megyei tisztiorvosi kirendeltség az ukrajnai járvány következtében jelenleg csak egyéni óvintézkedéseket tart szükségesnek Szabolcsban. Azt javasolják, hogy aki teheti, ne utazzon Ukrajnába, vagy ha az mindenképpen szükséges, akkor előtte oltassa be magát.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek