Szülésre tréningeznek
Közzétéve: 2006. 02. 26. 12:46 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2006. 02. 26. 12:46 -
• 1 perc olvasás
Szülésznők bevonásával újraindították a szülésre felkészítő tréningeket a salgótarjáni kórházban.
![]() |
| Képünk illusztráció |
A rendelőintézet átépítési munkálatainak előre haladtával ismét tudnak kiscsoportos foglalkozásokat szervezni (leendő) kismamáknak és kispapáknak. A felkészítéssel a szakemberek azt szeretnék elérni, hogy a kismamák megismerjék a saját belső nemi szervük anatómiáját, működését, a terhesség élettanát, a kóros terhességet, a kóros szülést és mindazokat a műszereket, amelyekkel kapcsolatba kerülnek a terhességük idején.
Az osztályon fontosnak tartják, hogy ne csak a szülő nőket, hanem a hozzátartozóikat is bevonják a gyermekszületés folyamatába. Az ideális ugyanis az lenne, ha minden foglalkozáson jelen lenne az is, aki majd a szülő anya mellett lesz a szülőszobában. S ha mindegyik alkalommal ez nem is oldható meg, legalább egyszer részt kell vennie a foglalkozásokon, s előzetesen a szülőszobát is meg kell látogatnia annak, aki majd be akar menni a szülésre. Egyrészt azért, hogy megismerje, milyen egy szülőszoba, másrészt pedig azért, hogy a férj vagy más kísérő megtudja: hogyan kell viselkednie majd a szülés alatt.
A Szent Lázár Megyei Kórház szülészetén tizennégy szakképzett szülésznő dolgozik, akik közreműködnek a felkészítésben. A tréningek elméleti képzéssel kezdődnek és gyógytornászok, védőnők közreműködésével folytatódnak. Míg korábban elsősorban a védőnők készítették föl az anyákat a szülésre, most már ebbe bekapcsolódtak a szülésznők is, akik az osztályos orvosoktól kapnak ehhez megfelelő támogatást.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek