Újabb kórház válhat ki a HospInvest-birodalomból

Közzétéve: 2009. 06. 16. 13:16 -

• 1 perc olvasás

Hatvan már szerződést bontott a HospInvesttel, és ezt már nemcsak Eger, de Kiskunhalas is fontolgatja.

Weborvos Archívum

Hatvan és Parádfürdő után már nemcsak Eger, de Kiskunhalas is azt fontolgatja, hogy szerződést bont a HospInvesttel. A hatvani és parádfürdői kórház ősztől kerül vissza az önkormányzat kezelésébe, Egerben június végén döntenek a Markhot Ferenc Kórház sorsáról: ekkor ül össze legközelebb a Heves Megyei Közgyűlés.


Kiskunhalason egyelőre kivárnak, ám itt sem zárkóznak el egy esetleges szerződésbontás lehetőségétől. Bár a polgármesteri hivatalban a Hírszerző megkeresésére nem kívántak nyilatkozni, annyit közöltek: folyamatosak a tárgyalások és az egyeztetések a céggel. Úgy tudjuk, hétfőn, zárt ülésen dönthetnek a kérdésben, a kórház előterjesztése az első napirendi pont lesz.


Kollányi Gábor a Hírszerző megkeresésére azt mondta: természetes, hogy abban a helyzetben, mikor alulfinanszírozott az egészségügy, amikor gazdasági válság van, és amikor az ágazat finanszírozásának szektorsemlegessége sérült, minden önkormányzat a lehető legjobb megoldást keresi. "Azért tartunk itt, mert csődvédelmet kértünk, és azért kértünk csődvédelmet, mert gazdasági nehézségekkel küzdünk" - ismerte el a cég elnöke.

A teljes cikk a Hírszerzőn

Kövess minket!

Hospinvest Zrt
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek