MEGVÁLTOZIK AZ EU ELEKTRO-SZMOG SZABÁLYOZÁSA
Közzétéve: 2003. 01. 23. 08:44 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2003. 01. 23. 08:44 -
• 1 perc olvasás
A mobiltelefonokból és más elektromos eszközökből illetve a nagyfeszültségű távvezetékekből származó káros elektroszmogra hamarosan új szabályok vonatkoznak az EU-ban.
Az Európai Bizottság kedden azt javasolta, hogy a független ellenőrző szervezetek kötelező bevonását töröljék a rendelkezésekből. Ehelyett a gyártók maguk ügyeljenek arra, hogy a termékeik megfelelnek az előírásoknak.
Az irányelv a külső sugárzások elleni árnyékolás mellett a készülékek saját elektromágneses sugárzásáról is rendelkezik. Az ellenőrzési folyamat leegyszerűsítése a bizottság szerint a gyártók kiadásait csökkenti, és a felügyeleti szerveknek több ellenőrzési lehetőséget biztosít. Például kötelezni fogják a gyártót vagy az importőrt, hogy a készülékeken mindig tüntessék fel a típus és sorozatszámot illetve a cég elérhetőségét.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek