Higiénés káosz miatt 90 halott a kórházakban

Közzétéve: 2007. 10. 11. 17:37 -

• 1 perc olvasás

Hibák tömkelege vezetett el ahhoz, hogy brit kórházakban kilencven áldozatot szedett az úgynevezett szuperbacillus.

Weborvos Archívum

Ez derült ki a felügyelőszerv, a brit Egészségügyi Bizottság csütörtökön kiadott jelentéséből. A dokumentum "tragédiának" nevezi a higénés előírások be nem tartása miatt a maidstone-i és Tunbrige Wells-i kórházakban bekövetkezett haláleseteket.

A jelentés szerint a nővérek annyira leterheltek voltak, hogy "nem volt idejük a kézmosásra" és "betegeket hagytak saját ürülékükben feküdni".

Alan Johnson egészségügyi miniszter botránynak nevezte az ügyet, de tagadta, hogy azt a személyzet túlzott leterhelése okozta volna. Heather Wood a jelentés szerzője a BBC-nek azt mondta: riadót kell fújni, mert sokan ok nélkül haltak meg.

A teljes cikk

Kövess minket!

higiénia - kórházhigiéné
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek