29 éves emésztési gondokkal küzdő nő | Weborvos

29 éves emésztési gondokkal küzdő nő

Közzétéve: 2004. 04. 20. 09:14 -

• 1 perc olvasás

29 éves nő vagyok, 15 hónapos a kisfiam, akit még szoptatok. Az a problémám, hogy makacs emésztési problémával küzdök: szinte bármit eszem, erősen puffadok tőle.

Próbálja meg a következőket:ne fogyasszon puffasztó ételt, mint káposzta, bab, rövid ideig ne fogyasszon lebontható szénhidrátot tartalmazó ételeket, mint alma, banán, dió, szőlő, mazsola - furctose, sorbitol , mannitol /mesterséges édesítők/ és próbáljon meg fokozott fehérjetartalmú kosztot fogyasztani. A diétás rostok közül fogyaszthat étkezésenként 1 evőkanál nyers korpát sok
folyadékkal /többet ne/. Tehát azt kell megpróbálni, hogy a magas fruktóz tartalmú gyümölcsöket, bogyókat elhagyja és a fehérjebevitelt emeli. A Meteospasmyl kapszulát kipróbálhatja / ez atropin típusú görcsoldó hatóanyagot tartalmaz, ennek egy része felszívódik és szimetikon hatóanyagot tartalmaz, amely kémiailag semleges, nem szívódik fel a bélből, a puffadást csökkenti. Mivel, mint sok más készítményt, nem vizsgálták terhességben és szoptatás alatt, ezt fel kell tüntetni a tájékoztatóján/. Megpróbálhat egy étkezés közben, tehát naponta egyszer egy szemet bevenni, valamint megteheti, hogy 3-4 napig kihagyja
a szoptatást és étkezésenként bevesz egy szem Meteospasmylt és megtapasztalja a hatását. 15 hónapos csecsemő mellett nyugodtan kihagyhat pár napot.


                                                                       dr Gerencsér Emőke


Kövess minket!

Kapcsolódó cikkek