30 alatt érelmeszesedés esélye

Közzétéve: 2005. 12. 13. 14:59 -

• 1 perc olvasás

Mekkora az esélye,hány zsázalék,hogy valakinek 30 alatt ,mai ülő életmód mellett, érelmeszesedése alakuljon ki? olvastam ön itteni egyik cikkét, amint egy betegnek válaszol,de ha mondjuk kor,dohányzás,magas vérnyomásnincs, se cukorbaj, viszont tulsuly van, s 3000 lépés helyett jó ha 200 lépés.. ilyen körülmények közt lehet? Mert például lábomban éreztem már,ezt a fájdalmat mozgásra..lábszárban ,illetve hátul combban is.,s mostanában bokánál is.. Mit okozhat a tartós több éve tartó mozdulatlanság egészségügyi szempontból? Pl sziv és érrendszeri betegségek terén? vagy egyéb bajokat?

Mivel a testünket mozgásra tervezték, ezért a mozgáshiány nagyon sok problémát okozhat. 30 év alatti ember nem lehet tartósan mozdulatlan - kivéve ha olyan súlyos, ágyhozkötött betegsége van. Az atherosclerosis rizikófaktorai a következők:lipideltérések, magasvérnyomás, cukorbetegség,
elhízás és metabolikus szindroma, gyulladások, dohányzás, menopauza, esetleges genetikai eltérések.Életmódváltás és diéta az elsődleges tennivaló. Ha erre képtelen egyedül, akkor kérjen orvosi segítséget. Nem az érelmeszesedés esélyének a latolgatása feladat, hanem a korának megfelelő életminőség biztosítása.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek