aggodás rák miatt

Közzétéve: 2012. 05. 23. 11:14 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

üdvözletem!!! 32 éves férfi vagyok a panaszom hogya szegycsontomnál érzek egy kemény fájdalmatlan dudort ...

... ha behuzom a hasam!!! és égö érzést zoktam néha érezni a szegycsontom mögött egészen a torkomig!!! mi lehet ez?? nagyon félek hogy valami rákom van!!! köszönöm a válasz elöre is!!! jelige:aggodás rák miatt



VÁLASZ



A szegcsont alsó vége a testtartás, ülő foglalkozás, a gerinc görbületének fokozódása miatt szokott előugró lenni, ez okozza a leírt jelenséget. Emiatt a daganattól nem kell tartania. A szegycsont mögötti égő fájdalom refluxra utal, a nyelőcsőbe visszacsorog a gyomorsav és ez okozza a meglehetősen jellemző panaszt. Savkötőkkel csökkenthető a panasz, ez a reflux mellett szól. Biztosat a gyomortükrözés vizsgálattal lehet mondani.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek