AIDS-szűrés

Közzétéve: 2004. 05. 25. 12:15 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Normál vérvételen is szűrik ma már az AIDS-t? Vagy ilyen jellegű vizsgálatot csak AIDS- szűrő helyeken csinálnak?

Teljesen felesleges volna szűrni normál vérvételen. Ha elküldök egy beteget pl. vércukorszínt mérésre, miért szűrnék meg. A teljes betegkasszánk összeomlana ha minden vérvétel után ki kellene fizetni HÍV vizsgálat elvégzését is. Amennyiben véradóként jelentkezik, akkor természetesen minden véradót minden véradáskor szűrnek. Ez valóban elővigyázatosság.


                                                                         dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek