Akkor most én cukorbeteg vagyok?
Közzétéve: 2011. 09. 07. 10:38 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 09. 07. 10:38 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Doktor úr! Nemrégiben emelkedett glükózszintet észleltek nálam (éhhomi 6,7), majd ezt követően az OGTT eredményeim sem lettek jók (6,5 9,1 11,2 9,2 5,6). Meglepett a dolog, mert nem tartozok a rizikócsoportba. Teljesen normál testsúly, sport, egészséges táplálkozás, édesség, cukor szinte 0. Azóta (kb.3 hete) rendszeresen mérem a vércukorszintemet a legkülönbözőbb kombinációkban (úgy is mint az OGTT-n), de csak egyszer volt 10,2 étkezés útán 1 órával, de egyébként mindig normál az érték. Hozzáteszem, hogy azóta Metfolgammát szedek. Azt olvastam, hogy a triciklikus antidepresszánsok okozhatnak emelkedett glükózszintet. Én Coaxilt szedek (3x1), de nem találtam információt, hogy ez milyen típusú gyógyszer (szedek még rivotrilt 0,5/nap). Tulajdonképpen ezzel fel is tettem a kérdésem egyik részét. A másik kérdésem: a Hemoglobin A1c 5,7%, ami normál határon belül van. Akkor most én cukorbeteg vagyok?
Lehetséges a NIDDM (II. tipusú cukorbetegség) korai stádiuma. A normális vércukor értékek megtévesztőek lehetnek a gyógyszerszedés mellett. Ugyanez vonatkozik a Hba1c eredményre is. Azt gondolom, hogy a kivizsgálása nem ért véget.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


