alig kapok az orromon levegőt
Közzétéve: 2011. 09. 20. 11:00 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 09. 20. 11:00 -
• 1 perc olvasás
Üdvözlöm! Régebben már jártam erre, ugyanezzel a problémával,azóta sem oldódott meg. Röviden: 4 éve van olyan, problémám, hogy alig kapok az orromon levegőt:az egyik teljesen el van dugulva, a másik is csak kb 30 százalékban működik. aztán hirtelen- mintha lenne benne egy szelep- megfordul az egész, ami be volt dugulva, az szelel, a másik nem. Most már úgy érzem, lassan egyik sem fog működni, idegileg már eléggé megvisel ez az egész. Természetesen több orvosnál voltam, de azon kívül, hogy belenéztek az orromba (orrsövényferdülés nincs, polipot nem látnak), semmit nem csináltak. Kérem, ha bárkinek van valami ötlete, valamilyen vizsgálatra lehetőség, adjon elérhetőséget, szívesen megszabadulnék már ettől a problémától. Tisztelettel:
Amennyiben a fül-orr-gégész végignézi az orrot - orrendoscoppal is meg kell nézni, hogy nincs-e szűkület az orr hátsó nyílásánál, vagy az orrgaratban - abban az esetben ún. vasomotoros náthája van. Ennek az okát nem tudjuk, viszont az jellemző rá, hogy az egyik orrfél eldugul és fejhelyzet változtatásra a másik dugul el és az előbbi megnyílik. Ennek a kórképnek nincs oki kezelése. Meg lehet próbálni Physiomer hipertóniás orröblítővel befújni annyiszor, ahányszor dugul.
dr Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


