Angiolipoma

Közzétéve: 2012. 05. 23. 11:39 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztelt Weborvos! A kérdésem az lenne, hogy az angiolipoma minden esetben fájdalmas-e?...

... Nem tudom erről lehet-e szó az én esetemben, de úgy tűnik, mintha a lábszáramon abban a z 1-2 centis kis zsírcsomóban mintha erek is lennének. Ezért gondolom, hogy angiolipoma. Egyébként nem fáj. Meg azt olvastam, hogy kisebb trauma is megelőzheti. Igaz-e? Történt velem ilyen, mielőtt észrevettem, hogy ott van. (Bozótba léptem.)

Köszönöm válaszát!

Jelige:Angiolipoma



VÁLASZ



A leírása nem elegendő a pontos diagnózishoz. Többféle elváltozás is felmerül. Sem az angiolipoma, sem a glomangioma okoz mindig fájdalmat, mindkettő bőven tartalmaz ereket. Van viszont lipoma dolorosa, ami fájdalmas zsírdaganat. Ezek mind jóindulatú elváltozások és nincsenek összefüggésben a balesettel, sérüléssel, gyulladással. A bőrgyógyászati vizsgálat során a dermatoszkópnak nevezett nagyítóval a pontos diagnózis felállítható, kétséges esetben sejt- vagy szövetminta vételével lehet élni.



Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek