anya csak egy van....
Közzétéve: 2008. 09. 01. 10:53 -
• 2 perc olvasásKözzétéve: 2008. 09. 01. 10:53 -
• 2 perc olvasás
anya csak egy van....
Üdvözlöm!
Édesanyám masszív aloholista volt több mint 30 éven át. Munkahelyről kirúgták, állandó anyagi gondjai voltak.
1990-ben leszázalékolták, szürkehályog illetve glaucoma miatt.
Az ivást nem hagyta abba, és 50 éve dohányzik.
2004-ben rosszindulatú méhnyakrákkal műtötték.
Időközben a tartozásai miatt elvesztette a lakását, és magamhoz vettem.
Közben fény derült súlyos COPD-s betegségére....A hozzám költözés egyik feltétele az itaozás abbahagyása és a dohányzás csökkentése volt.
Egyik ígéretét sem tartotta be, bár néha kapott némi alkoholt...
Mikor betegsége miatt szinte járásképtelenné vált és nem jutott alkoholhoz, szinte kiálhatatlanná vált.
A kórházban is mindig kereste az alkalmat az italozásra és a dohányzásra.
Van némi eü tapasztalatom, és azt vettem észre, hogy az alkohol és a dohányzás megvonása után súlyosbodott az állapota.
Nincs meg oxigén nélkül, mobil oxigén készülék kérelmét elutasították.
Többféle gyógyszert is szed a depressziójára, idegességére, de úgy érzem sem a tüdőgyógyász, sem a háziorvos nem foglalozik kellő mértékben a betegséggel.
Szakrendelésre nem tudom elvinni, mert oxigén nélkül fullad, és a szállítást sem tudom megoldani.
Tehetetlennek érzem magam, és közben a család és én is kikészülünk.
Problémánk komolyságát csak az értheti meg aki átélt hasonló helyzetet.
Szeretném tudni Ön mit gondol minderről és mt tenne a helyemben, hogy megoldodjon a problémánk.
Csak csendben jegyzem meg, hogy áprilisban annyira rosszabbodott az állapota, hogy a legrosszabbra is felkészítettek minket, de sikerült az állapotán javítani.
Nem szeretném, hogy kínlódjon, de a gyerekeimet, unokáimat és magamat sem szeretném tönkretenni.
Otthonba nem mehet, mert a dohányzás és alkohol fogyasztása mellett az oxigén is gondot jelent.
És alkalmazkodni képtelen.
Jeligém: anya csak egy van....
Köszönöm, hogy meghallgatott....
Kedves levélíró!
Hát nem igen lehet mást tenni, min t meghallgatni nagyon szomorú és mélyen emberi történtetét. Nehéz sorsot kapott, hogy mi ennek az oka, nyilván egyikünk sem tudja.
Rengeteget tett eddig is az édesanyjáért és nyilván nálam jobban tudja, mennyire reménytelen az alkohollal, dohányzással szembeni küzdelem, ennyire súlyos és előrehaladott állapotban.
Talán egyet javasolhatok, gondoljon édesanyja szenvedéseire is, nyilván ő is poklokat él át. Legyen mellette, amig és amennyire képes, de próbáljon továbbra is együttérző maradni Vele.
Őszinte nagyarabecsüléssel: dr.Lajtavári László
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


