átestem egy mononukleózisos betegségen

Közzétéve: 2012. 05. 19. 20:35 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Mononukleózis Tisztelt Dokror úr/nő! Mononukleózist állapított meg az orvosom tegnap és a nyelvemre és a szájpadlásomra is átterjedt ...

... a torkomból a sok kis fehér gennyes valami. Egyre nagyobbak és egyre jobban fájnak, már nem tudok beszélni, enni pedig pépeket tudok, de alig bírom kinyitni a számat. Égető és maró fájdalmat érzek folyamatosan, már 4. napja. Mivel tudnám enyhíteni/megszüntetni?



VÁLASZ



Nem szokott ez a betegség ilyen fájdalmas elváltozásokkal járni.

Leveléből arra következtetek, hogy a garatban aphták lehetnek. A

kezelőorvos feladata a fájdalomcsillapítás. A gyógyszertárban tudnak készíteni olyan kanalas oldatot, amit lassan elszopogatva a fájdalom nagyon enyhül és utána 20-30 perccel már fog tudni enni. Háziorvosát kérje meg a felírásra. / Susp. anaesthetica a neve/


dr Gerencsér Emőke



Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek