átestem egy mononukleózisos betegségen
Közzétéve: 2012. 05. 19. 20:35 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 19. 20:35 -
• 1 perc olvasás
Mononukleózis Tisztelt Dokror úr/nő! Mononukleózist állapított meg az orvosom tegnap és a nyelvemre és a szájpadlásomra is átterjedt ...
... a torkomból a sok kis fehér gennyes valami. Egyre nagyobbak és egyre jobban fájnak, már nem tudok beszélni, enni pedig pépeket tudok, de alig bírom kinyitni a számat. Égető és maró fájdalmat érzek folyamatosan, már 4. napja. Mivel tudnám enyhíteni/megszüntetni?
VÁLASZ
Nem szokott ez a betegség ilyen fájdalmas elváltozásokkal járni.
Leveléből arra következtetek, hogy a garatban aphták lehetnek. A
kezelőorvos feladata a fájdalomcsillapítás. A gyógyszertárban tudnak készíteni olyan kanalas oldatot, amit lassan elszopogatva a fájdalom nagyon enyhül és utána 20-30 perccel már fog tudni enni. Háziorvosát kérje meg a felírásra. / Susp. anaesthetica a neve/
dr Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


