bola

Közzétéve: 2010. 10. 19. 10:48 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

jelige:bola T.doktor úr/nő! A férjem inzulinnal kezelt cukorbeteg.A nyár kőzepéig minden rendben volt,eredményei nagyon jók voltak a cukorgondozason meg is dicsérték.De azóta kétszer nagyon osszul lett.Eltévedt ,nem tudta hol van,elesett az utcán és nem tudott főlállni,végűl mentő korházba vitte,Mire beértek vele már mgához tért és a kórházban már csak megfigyelésre tartották bent fél napig.Tegnap megint rosszul lett a cukra 19 re emelkedett.Lehet,hogy rosszul adagolja az inzulint? Ha 7 alatti értéket mér,nem ad magának be inzulint.Nyárig ez az adagolás jónak tűnt,de most már ebben kételkedem.Kérem válaszoljon! Előre is köszönöm.

A cukorbetegek kezelése nagy odafigyelést és a beteg részéről fegyelmet igényel. Nem lehet „hasraütésre" adni a gyógyszereket. Mind a diétát, mind az inzulin adagolást az orvos utasítása szerint be kell tartani. A nagy vércukoreltérések súlyos következményekkel jár.

Kövess minket!

cukorbetegség - diabétesz - diabetes - IR
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek