Bölcsességfog?
Közzétéve: 2010. 04. 21. 11:18 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 04. 21. 11:18 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Doktornő! A véleményét szeretném kikérni az alábbiakról: 3 hete volt egy foggyökér kezelésem. A kezelés alatt megfáztam, mely nem akart elmúlni, sőt rosszabb lett. Úgy éreztem, mintha arcüreg gyulladásom lenne. A házirovostól Bioparoxot kaptam, de mivel nem használt felkeresetem egy fül orr gégész szakorvost, aki szerint a náthám (sárgás-zöldes, néha bűzös váladékot fújok, lázam nincs)a fogászati problémával áll összefüggésben, ezért CT-re kell mennem.Szeretném megkérdezni, hogy mi lehet valóban a probléma oka, illetve milyen kezelési megoldások várhatóak? Májusban lesz a CT-m, addig orrsprayt kell használnom. Az orvosom a Nasopaxot ajánlotta, de attól vérzik az orrom. Melyik orrspray-re térjek át ill. mik a kilátásaim? Köszönöm. Jelige: Bölcsességfog?
Levelére már válaszoltam. Az arckoponya CT pontosan meg fogja mutatni az orrmellégüregek állapotát. A megoldás is természetesen attól függ, hogy mi a diagnózis. Sárgás-zöld bűzös orrváladék az orrból jön, vagy az orrüregben termelődik, vagy az orrgaratban, vagy az arcüregbekben, vagy a rostasejtekben. Érdemes volna széles spektrumú antibiotikum kúrát folytatni. Bioparoxot az orrba kellene fújni, valamint sós orrspray-t alkalmazni. Először a sós orrspray-t / tengervizesnek mondják / majd kifújni az orrot, ezután a Bioparox-ot. Összehúzó, náthában alkalmazandó orrcseppet ne használjon tovább két hétnél! Ismételt fül-orr-gégészeti vizsgálatot ajánlanék, meg kellene nézni, hogy valóban mitől vérzik és orra.
Dr. Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


