carotisban áramlás
Közzétéve: 2012. 05. 03. 12:34 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 03. 12:34 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Uram/Hölgyem! A minap a jobb oldali carotis-omra tapintva éreztem benne a vér áramlását...
... A bal oldaliról ez nem volt elmondható. Jelenthet-e ez valamilyen kóros folyamatot (szűkület,aneurizma,stb..)? Nem akarok hipochondernek tűnni,de ha valami komolyabb dolog áll a háttérben,akkor szeretném még időben elcsípni. Véleménye szerint érdemes lenne szakorvoshoz fordulnom, esetlegesen megvizsgáltatnom doppler UH-val?
Köszönettel,
VÁLASZ
A laikus tapintási lelete nem eléggé megbízható, ezért azt javaslom, keresse fel családorvosát, aki, ha indokoltnak tartja, az ultrahangos vizsgálatra be tudja utalni. Fiatal életkorban az eltérés valószínűsége csekély.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


