Citro kalcium-cidri!!!

Közzétéve: 2011. 04. 07. 18:18 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt weborvos! 57 éves női beteg vagyok. Pajzsmirigy túltengésem volt,kaptam rá rádió jód kezelést, ami sikeresnek bizonyult.( TSH határértéken belül már 3x voltam kontrolon) Viszont kezdődő csontritkulást kaptam,amit ez a a betegség előidézhetett. A reumatológián kaptam rá Citro kalciumot 200, ebből napi 2x2 vagyis 800mg-ot. Mivel volt már vese kövem 10 éve(rizsszem nagyságú, ami megindult a hólyagba Rovatimexet szedtem rá 3 hónapig míg elmúlt) vese homokom is volt többször. Kérdésem az lenne, a Citro kalcium nem fog vese követ okozni nekem,mivel kellően bevagyok ijedve tőle?-Refluxom és maqgas vérnyomásom is van. Citro kalcium-cidri!!!

Az egy alkalommal ürített vesekő nem jelent különösebb veszélyt a calcium szedés esetén. Sőt a cirtrát tartalom segít a vesekő megelőzésében. Célszerü a vizelet calcium tartalmát meghatározni és ennek függvényében alkalmazni a calcium pótlást. A veseköve korábban nem biztos, hogy calcium tartalmú volt, tehát lehet, hogy semmilyen következménye nem lesz a gyógyszerszedésnek.

Kövess minket!

vese-nephrológia - Nemzeti Vese Program
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek