csodamadár

Közzétéve: 2011. 03. 15. 20:06 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Jelige: csodamadár T. Doktor úr / Doktornő! Edesapám 55 eves, közalkalmazott. el van adósodva, edesanyámmal 33 evnyi házasság után különköltöztek. Edesapám napi rendszeresseggel iszik, szinte mindig sört, de ha nincs, bármi megteszi. A családtől törtenő lopást sem veti meg, ha alkoholra, cigarettára van szüksege. Józan es ittas állapotban egyaránt higgadt, inkább aluszekony, sosem agresszív, ellenben nagyon negatív, depressziós. Az utóbbi evekben megfigyeltük nála, hogy amikor egyedül van, beszel, de mintha valakivel beszelgetne: gesztikulál, válaszol a fel sem tett kerdesekre ... egy az egyben beszelget. Egyszer már az is előfordult, hogy edesanyámmal szemben ült es ránezett, anyámat egy saját kolleganője neven szólította es meggyőződesünk, hogy azt a kollegát is látta, munkáról beszelt vele! Nem hajlandó orvoshoz menni, mit tehetnek? Nagyon aggódom! Feledekeny, ami tegnap törtent, arról ma már fogalma sincs es meg ssem hallja sokszor, amit mondanak neki. Kerem segítsen! Köszönöm! Csodamadár

Kedves levélíró!
Nagyon könnyű megérteni édesapja problémáit.
Nagyon nehéz ilyenkoer jót tenni.Én a teljesen őszinte, elfogadó, megértő magatartást taertom egyedül hatékonynak, ami nem azt jelenti, hogy helyesli az alkoholizálást, de mit tud tenni. Valószínüleg már jelentkeznek nála az alkoholizmus szervi ( agyi ) tünetei.) Ha érezné azt, hogy valóban szükség van még rá, akkor lehet, hogy abbahagyja az ivást és az egész folyam,at visszarendeződik.A családtagnak mindíg nagyon megértőnek, elfogadónak kell lennie és gyakran látogassa, apró dolgokkal mutassa ki a szeretetét.
Üdvözlettel: dr.Lajtavári László

Kövess minket!

ovpszichiáter
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek